Friday, October 30, 2020

Cako: Tahiri mban peng çështjen e shoqërisë Fabian

Botuesit, Alfred Cako i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mban peng çështjen asaj që ai...

Balla: Deklaratat e Krischbaum, janë nxitur nga Lulzim Basha

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, pjesë e delegacionit të kryeministrit Edi Rama në vizitën dyditore në Berlin; është shprehur se...

Spitalet, më shumë sanitare e staf, sesa mjekë

Fiks Fare vëzhgoi disa spitale rajonale dhe bashkiake, ku rezultoi se më shumë kishte sanitare dhe staf mbështetës sesa mjekë. Shërbimi spitalor në Shqipëri...

Negociatat me BE, Ylli Manjani: Duhet të mbyllim gojën, sa herë flasim e menderosim

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, i ftuar mbrëmjen e kësaj te enjte në ‘Opinion’ ka deklaruar se nëse kryeministri dhe politikanët shqiptar duan...

Trump, ndërhyrje në Departamentin e Drejtësisë për hetimin e Rusisë?

Donald Trump nuk do të përfshihet në hetimin e Rusisë, por edhe mund të ndryshoj mendje. Presidenti e quan hetimin ndaj Rusisë ‘një turp...

LSI e akuzoi për sajesë, autori i shkrimit për lobimin: Faktet janë aty! LSI nuk u përgjigj pyetjeve tona

LSI reagoi të mërkurën pas shkrimit të revistës Mother Jones, duke e quajtur atë “manipulim, mashtrim pa fakte dhe të shtrembëruar”.Lidhur me deklaratat e...

Kim kalon kufirin, takim historik dhe një pishë që bashkon Koretë

Kim Jong un do të jetë i pari lider koreano-verior që do të shkelë në tokën koreano-jugore që nga fundi i luftës mes koreve...

Krichbaum e pranon: Merkel nuk ndan të njëjtin mendim me mua për negociatat

Gunther Krichbaum ka zgjedhur një kanal komunikimi të pazakontë për të bërë të ditur se qëndrimi i tij përsa i takon hapjes së negociatave...

Preç Zogaj: Ja çfarë i kanë kërkuar Ramës në Gjermani për Saimir Tahirin

Analisti Preç Zogaj është shprehur se gjatë vizitës në Gjermani, kryeministrit Rama nuk i kanë kërkuar arrestimin e sh ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit,...

Tusk në Prishtinë: Liberalizimi i vizave më afër pas ratifikimit të demarkacionit me Malin e Zi

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk tha në Prishtinë se Bashkimi Evropian duhet ta dëshmojë mbështetjen e palëkundur për perspektivën evropiane të rajonit dhe...

Emri i Artan Cukut, i shkruar në çdo faqe muri të qelisë ku qëndroi Jambelli

Dyshimet se vrasja e Artan Cukut ishte kryer për shkak të detyrës, lidheshin edhe me një kërcënim për jetën që ai kishte marrë në...

A e përmendi Merkeli emrin e Saimir Tahirit? Ja si përgjigjet kryeministri për gazetarët

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në aeroportin e Rinasit pas vizitës në Gjermani, ku dhe ka mbajtur një konferencë për mediat.Në këtë dalje të...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...