Friday, September 18, 2020
Home Aktualitet

Aktualitet

Ish-drejtuesi i operacionit: Fundi i Marrëzisë, një show. Bixhozi u përhap më shumë

Ish-drejtusi i policisë dhe operacionit “Fundi i marrëzisë”, Ismail Elezi rrëfen për Top Channel përplasjet për goditjen e lojrave të fatit. Ish-drejtori Kundër Krimit...

Rekomandimet e KE, Lu: Përgëzime popullit shqiptar, por tani “peshqit e mëdhenj”

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu komenton vendimin e Komisionit Europian për të hapur negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin...

Pakti detar me Greqinë, debate në grupin negociator shqiptar. Meçollari kundër Krisafit

Kur u duk se me marrjen e autorizimit nga Presidenca per dhënien e plotfuqisë për nisjen e negociatave me Greqinë, Ministria e Jashtme mund...

Basha: Jemi futur në oborrin e BE, dera nuk është hapur ende

Lulzim Basha është duke zhvilluar një bashkëbisedim me gazetarët në selinë e PD, menjëherë sapo mbërriti nga Berlini dhe në Rinas madje takoi edhe...

Saharaja “mbyt” Shqipërinë, reja e pluhurit të shkretëtirës do të vazhdojë deri të dielën

Pamja me të cilën është zgjuar këto ditë kryeqyteti njihet ndryshe si “pluhuri saharian”. Një fenomen, me të cilin jemi mësuar ta kemi prezent...

Qeveria siguron financimin, 14 mln dollarë për përfundimin e rrugës Tiranë-Elbasan

Qeveria shqiptare ka siguruar financimin për përfundimin e autostradës Tiranë-Elbasan. Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, gjatë raportimit të punës në këtë 6 mujor...

Berisha publikon pamjet, ja çfarë ndodhi sot në stadiumin e Kukësit

Ish-Kryeministri Sali Berisha publikoi në rrjet një video nga stadiumi i Kukësit, ku disa qindra qytetarë kërkuan lirimin e 11 të arrestuarve që ndodhen...

Grabitet me armë argjendaria në Durrës

Një argjendari është grabitur në bulevardin kryesor të qytetit të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme dhe sipas policisë dyshohet se kanë qenë...

Pogradec, makina aksidenton për vdekje këmbësorin

Një këmbësor është aksidentuar për vdekje nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:40 në unazën e qytetit, ku viktimë ka mbetur një...

Si mashtron Kryeministri në facebook: Shfaq të punësuarit e para disa viteve

Që para 2 muajsh kur qindra familje u hoqën nga ndihma ekonomike simbolike prej 4 500 lekë në muaj dhe Rama u përball me...

Basha nga Berlini: Votë pozitive për negociatat, presion qeverisë për demokracinë

Në përfundim të takimit me grupin e CDU-CSU, kreu i opozitës Lulzim Basha u shpreh nga Berlini se ka marrë votën e tyre për...

Doshi reagon për deklaratën e SHBA- së: Po me Llallën e keni ndonjë lajm?

Ashtu siç ndodhi me ish kryeprokurorin Adriatik Llalla, kësaj here SHBA-të kanë vendosur që publikisht i tregohet se nuk është i mirëpritur në Amerikë.Akuza...
- Advertisment -

Most Read

Përplasja fatale i merr jetën 30 vjeçarit që po lëvizte me biçikletë në Fier, mbeti i vdekur në vend

Një aksident fatal automobilistik është shënuar së fundmi në vend. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00.

Moti për ditën e premte, 18 shtator

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Tragjike, ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihet si themeluesi i Okulistikës Shqiptare

Një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare.Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pension, ai...

Makina del nga rruga, plagosen rëndë dy të rinjtë

Dy persona janë plagosur në një aksident në fshatin Shënpjetër të Fierit.Raportohet se rreth orës 16:15, shtetasi A. A., 22 vjeç, banues në Fier,...