Friday, October 30, 2020

Koronavirusi në Shqipëri/ 6 viktima në 24 orët e fundit, 291 të shtruar në spitale

Gjashtë qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në vendin tonë. Bëhet fjalë për një 61 vjeçar nga...

4 mësues rezultojnë pozitivë me koronavirus, mbyllet shkolla, mësimi do të vazhdojë online

Shkolla e fshatit Blerimaj në Kavajë ka mbyllur dyert e saj prej një jave dhe tashmë mësimi po zhvillohet online.Shkak është bërë fakti se...

“Nuk ka Covid-19!”, Gjuzi bën deklaratën e papritur nga Kuvendi, i kthehen ashpër deputetët

Deputeti Kujtim Gjuzi ka bërë sërish një deklaratë të papritur. Ai ka dalë në foltoren e Kuvendit dhe ka deklaruar se Covid-19...

Infektohet me koronavirus ministrja e qeverisë Rama, zbulohet gjendja e saj

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka dhënë një lajm të papritur. Ministrja Belinda Balluku është infektuar me koronavirus.Nëpërmjet...

“Burrit tim kurrë mos i qoftë hallall”/ U gjet e varur, zbulohet amaneti i fundit i 19-vjeçares, letra që kishte fshehur në xhepin e...

Disa ditë më parë mbarë opinioni u trondit teksa një 19-vjeçare u gjet e varur në Kamenicë të Gjilani.Arbesa Murseli Liprovica u gjet e...

Koronavirusi në vendin tonë/ 6 viktima në 24 orët e fundit, numër rekord të infektuarish (Harta e të prekurve)

Gjashtë qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në vendin tonë. Bëhet fjalë për një 53 vjeçar nga...

Viti i ri akademik në 2 nëntor, si do të zhvillohet mësimi, cilat fakultete do e zhvillojnë online, rregull i veçantë për vitet e...

Ashtu siç u njoftua edhe më herë, viti i ri akademik do të nisë të hënën, 2 nëntor në të gjitha universitetet e vendit.Mësimi...

“E gjetën varrin e hapur 2 herë”, familja mohon vetëvarjen e djalit/ Nusja e viktimës e bindur që e kanë vrarë

Ngjarja e rëndë e ndodhur në familjen Zogu në qershor të vitit 2020 në fshatin Valikardhë të qarkut të Dibrës, ku u gjet i...

Flet shqiptarja e kthyer nga ISIS: Si mu vra burri dhe vajza 16-vjeçare… Forcat kude bënin ç’të donin me ne

Floresha Rasha është shtetasja e parë nga Shqipërisë që nxor nga kampi Roj në Siri. Pak minuta pasi kemi nisur...

Alarmante situata tek spitali i Burrelit, mbyllet reparti i Kirurgjisë pasi infektohen disa mjekë

Spitali “Xhavit Mara” në Burrel është përfshirë nga një ‘boom’ të infektuarish tek personeli mjekësor. Raportohet se reparti i Kirurgjisë është mbyllur.

“Të shmangim me çdo kusht mbylljen e re”, Rama flet mbi rritjen e numrave të të infektuarve

Kryeministri Edi Rama i ktheu përgjigje sot presidentit Ilir Meta. Ky i fundit në një letër zyrtare i kërkonte qeverisë llogari mbi...

“Mbyllni grevën dhe të ulemi të qajmë hallin”, Rama i bën thirrje grave të naftëtarëve të Ballshit

Kreu i qeverisë, Edi Rama, i ka bërë një thirrje sërish grave të naftëtarëve të Ballshit. Ai u ka kërkuar atyre që...
- Advertisment -

ME TE LEXUARAT

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...