Friday, September 18, 2020

Blero revoltohet pasi grupi gjerman i vodhi këngën, i kërcënon publikisht

Bleros i ka ndodhur një e papritur. Një nga këngët e tij më të famshme “Kthehu ti”, është vjedhur nga një grup gjerman që quhet Clo(rona) 1444.

Ky grup kanë publikuar në Instagram një pjesë nga klipi i tyre i ri. Në këtë klip, dëgjohet një moment edhe kënga e Bleros, që është marrë pa lejen e tij.

View this post on Instagram

Deutschrap ist fresher denn je Pt 89

A post shared by Clo(rona)1444 (@clo1444) on

Pas këtij veprimi, ka reaguar edhe Blero. Për “Telegrafi”, këngëtari ka zbuluar se i ka dhënë 24 orë kohë menaxherit të këtij grupi që ta largojnë këngën e tij nga rrjetet sociale.

 “Po është e vërtetë për plagjiaturën nga grup gjerman. Unë kam kontaktuar me ta dhe u kam dhënë afat vetëm 24 orë kohë për ta larguar këngën nga rrjetet sociale, pasi ata nuk e kanë në pronësi këngën. Të njëjtët as nuk kanë kërkuar të drejtat autoriale nga unë, apo blerjen e këngës. E kanë marrë pa pyetur dhe kjo gjë është e patolerushme”, ka thënë Blero për Telegrafin.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...