Friday, September 18, 2020

Bie tërmet në vend, zbulohet magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve

Ka rënë sërish tërmet në vend. Raportohet se janë ndjerë lëkundje toke pak më parë, në zonën e Lezhës.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter. Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 8 kilometra larg në verilindje të Lezhës.

Nuk raportohet për dëme materiale. Më 12 shtator një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter goditi qytetin e Lezhës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

I ati i vdiq dy javë më parë, humb jetën nga koronavirusi polici shqiptar

Një punonjës i policisë së Shtetit humbi jetën tek spitali Infektiv. Viktima është identifikuar me emrin Ilir Nerguti.Raportohet...

Përplasja fatale i merr jetën 30 vjeçarit që po lëvizte me biçikletë në Fier, mbeti i vdekur në vend

Një aksident fatal automobilistik është shënuar së fundmi në vend. Incidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00.

Moti për ditën e premte, 18 shtator

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e vranët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Tragjike, ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihet si themeluesi i Okulistikës Shqiptare

Një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare.Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pension, ai...