Friday, September 18, 2020

Besa Shahini paraqet dorëheqjen Edi Ramës, ja kush është ministrja e re e Arsimit

Në ditën e parë të vitit të ri shkollor parauniversitar, Besa Shahini ka dhënë dorëheqjen nga posti i Ministres së Arsimit, më herët se çfarë kishte parashikuar.

Shahini i ka komunikuar Edi Ramës dorëheqjen në zyrën e tij në Kryeministri, ku në të njëjtën kohë është prezantuar edhe zëvendësuesja e saj.

“Ky është një moment i vështirë ndarjeje, pasi jam shumë i kënaqur me ju, vlerësoj shumë gjithçka që ke bërë deri tani”, u shpreh Rama.

Tashmë postin e Ministres së Arsimir do ta mbajë deputetja dhe ish-dekane e Fakultetit Ekonomik në Elbasan, Evis Kushi.

“Kushi nuk ka plagjaturë, se e ka bërë doktoraturën në Angli. Pra është si me provë të thuash. Jemi në rregull nga kjo anë,” tha kryeministri Rama për ministren e re.

wergf34g34g43g.jpg

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...