Besa Shahini paraqet dorëheqjen Edi Ramës, ja kush është ministrja e re e Arsimit

Në ditën e parë të vitit të ri shkollor parauniversitar, Besa Shahini ka dhënë dorëheqjen nga posti i Ministres së Arsimit, më herët se çfarë kishte parashikuar.

Shahini i ka komunikuar Edi Ramës dorëheqjen në zyrën e tij në Kryeministri, ku në të njëjtën kohë është prezantuar edhe zëvendësuesja e saj.

“Ky është një moment i vështirë ndarjeje, pasi jam shumë i kënaqur me ju, vlerësoj shumë gjithçka që ke bërë deri tani”, u shpreh Rama.

Tashmë postin e Ministres së Arsimir do ta mbajë deputetja dhe ish-dekane e Fakultetit Ekonomik në Elbasan, Evis Kushi.

“Kushi nuk ka plagjaturë, se e ka bërë doktoraturën në Angli. Pra është si me provë të thuash. Jemi në rregull nga kjo anë,” tha kryeministri Rama për ministren e re.

wergf34g34g43g.jpg

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...