Basha kërkon Ramën në Kuvend: Udhëton me charter luksoz me paratë e shqiptarëve

Në seancën e sotme plenare, kryedemokrati Lulzim Basha e ka nisur fjalën e tij duke sjellë në vëmendje faktin që salla e Kuvendit është e boshatisur na ligjvënësit e mazhorancës. Basha pyeti ku ndodhet kryeministri Edi Rama, ndërsa shtoi se para dy ditësh kreu i qeverisë ka bërë një udhëtim me charter privat në një vend që nuk dihet.

“Ku është kryeministri? Para dy ditësh shkoi e erdhi me charter privat diku, dhe nuk pati deçencën t’u thoshte shqiptarëve për çfarë po i harxhon partë për udhëtim me charter luksoz. Vetëm karburanti shkon 120 mijë euro minimumi. Kur vjen puna për t’u përballur me përfaqësuesit e shqiptarëve s’e dimë ku është…”

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit