Basha bind Dash Shehin dhe Ndokën për të qenë pjesë e listave, kush po i bën ‘presion’ kryedemokratit

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka bindur Dash Shehin e LZHK-së dhe demokristianin Nard Ndoka. Ata do të jenë në listën e tij të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Dje kreu i PAA, Agron Duka, lajmëroi se kishte arritur marrëveshje me Bashën për një kandidat fitues në Durrës dhe kandidatë në 12 qarqet e vendit.

Ende nuk bëhen të ditura detajet e marrëveshjes së Bashës me Shehin dhe Ndokën. Të dyja këto parti do të kenë kandidatë në 12 qarqet e vendit, në listën e PD, por jo pjesë e emrave fitues.

Dy aleatë të tjerë që janë duke i bërë ‘presion’ Lulzim Bashës janë Fatmir Mediu i PAA dhe Vangjel Dule i PBDNJ-së. Mediu kërkon më shumë se vetëm përfaqësimin në listë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.