Banorët e prekur nga tërmeti kërcënojnë qeverinë: Bie shi nuk jetohet në çadra, na ndihmoni para se t’ju shtypim!

Banorët e prekur nga tërmeti kërcënojnë qeverinë: Bie shi nuk jetohet në çadra, na ndihmoni para se t’ju shtypim!

Banorët e prekur nga tërmeti para dy ditësh kanë kërcënuar prefekturën e Korçës ku u bëjnë thirrje të shpallin ndihmën e jashtëzakonshme si dhe të marrin masa menjëhershme.

Janë me qindra familje të prekura nga tërmeti ku shtëpitë e tyre janë të pabanueshme si dhe rrezikohen nëse ata futen brenda tyre.

Të mbledhur të gjithë bashkë ata njoftojnë se do të ngrenë çadrat e tyre përpara prefekturës nëse nuk reagojnë.

Banorët shprehen: “Nuk lodhemi se këto i marrim dhe i ngrejmë në prefekturë. Këto çadra kanë që në 80-të, do ti ngremë përpara prefekturës. Shpallni gjendjen e jashtëzakonshme.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...