“Babush të lutem mos u dorëzo, mos na lër”, postimi prekës i djalit të regjisorit që humbi jetën nga Covid

Në orët e para të ditës së sotme u shua regjisori Muharrem Fejzo.

Ai e humbi luftën me sëmundjen e koronavirusit duke u larguar nga kjo botë në moshën 87-vjeçare, por vepra që ka lënë pas do të jetojë gjatë në memorien e shqiptarëve.

Djali i tij, Joe Fejzo dha lajmin e zi, por edhe të sëmundjes që e mori. Në një nga postimet e tij të shumta mjaft prekëse, ai i lutej që të mos dorëzohej përballë koronavirusit.

“Babush te lutem mos u dorezo… eja tek ne.. të lutem mos na lër.. Bëhu i fortë dhe merr gjithë energjinë tonë pozitive.. Eja Babagjysh… mos hiq dorë nga Covid. Lutemi të gjithë për ty. .. ju lutem. Qëndroni me ne”.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...