V.N/FlashNews.al

407 POSTS0 COMMENTS

Absurditetet shqiptare

Beteja për të dhuruar libra për shkollat publike të sistemit tonë arsimor Valbona Nathanaili Astasia është drejtoreshë në një shkollë 9-vjeçare publike -  të paktën...

Byroja Kombëtare e Hetimeve / Mbyllet faza e parë e testimeve

Mbyllet testimi i aftësive fizike për përzgjedhjen e hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se nga 325 kandidatë pjesëmarrës, janë kualifikuar 210 prej...

Ditari i Kosovës /Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në takim me kryeministren estoneze, Kaja Kallas

Ditari i Kosovës Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës zyrtare në Estoni është pritur në takim nga kryeministrja estoneze,...

Shkarkimi i Presidentit Meta / Pritet sot rezultati i votimit në Kuvend

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të...

Korrupsioni në Ballkanin Perëndimore /Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken: Jemi të përkushtuar për të promovuar demokracinë, transparencën dhe llogaridhënien

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas urdhrit ekzekutiv të presidentit të SHBA, Joe Biden, për bllokimin e pronës dhe ndalimin e...

Covid-19 /Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim jep lajmin e mirë: CDC e klasifikon Shqipërinë tek vendet me nivel të ulët Covid-19

Përmes një mesazhi në “Twitter”, ambasadorja e SHBA, znj. Yuri Kim, thekson se nga 7 qershori "Center for Desease Control and Prevention" (CDC)  e...

Zgjedhjet e datës 25 prill / Kolegji rrëzon pretendimet e Partisë Demokratike

Partia Demokratike ka kërkuar shpalljen, si të pavlefshme, të zgjedhjeve në qarkun e Tiranës, por Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar sot ankimimet. Arsyetimi: kërkesa është...

Matura Shtetërore / Ndriçim Mehmeti nxjerr tezën e letërsisë! Qarkullon nëpër kafene!

Edhe këtë vit dështon Matura Shtetërore! Përsëri teza e provimit të Maturës Shtetërore ka qarkulluar jashtka qarkulluar mjediseve ku zhvillohet provimi. Sot është dita e...

Zgjedhjet për kryetar në Partinë Demokratike / Harxhi: Po fitoi Basha, PD humbet shumë

Kandidatja për kryetare e Partisë Demokratike, Edith Harxhi, ka qenë dje në Pogradec. Harxhi është shprehur se Partia Demokratike do të kthehet në OJF,...

Princ Harry dhe Meghan Markle prindër për herë të dytë / Emri i vajzës i gëzon të gjithë

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë njoftuar lindjen e fëmijës së tyre të dytë. Çifti është bërë me vajzë dhe i kanë vendosur një...

TOP AUTHORS

9469 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS
22473 POSTS0 COMMENTS
7668 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS
407 POSTS0 COMMENTS
14148 POSTS0 COMMENTS
- Advertisment -

Most Read