Friday, October 30, 2020

Ledion Mema

5359 POSTS0 COMMENTS

Digjet shkolla në Shkodër, reagon Rama: “Veprim i turpshëm, na nxinë fytyrën”

Situatë shumë e tensionuar në këto moment në disa nga qytetet e Shqipërisë.Një numër i madh mbështetësish të opozitës janë mbledhur pranë ambienteve të...

Plasin konfliktet në gjithë Shqipërinë, tensione në Bilisht dhe Pogradec, zjarr dhe gaz lotsjellës në Burrel.

Dita e sotme ka nisur me tensione në disa qytete pranë KZAZ-ve përkatëse.Qytetarë të shumtë në numër kanë kërkuar që të hyjnë me forcë...

Ndryshime në Kodin Penal, kush bën krime politike nuk del nga Shqipëria për 10 vjet

Një ndryshim i rëndësishëm në Kodin Penal, tani e tutje kush bën krime politike do t’i ndalohet dalja jashtë territorit të Shqipërisë për 5-10...

Lulzim Basha shkon në Prokurori si i pandehur, jep llogari për 650 mijë dollarë

Kreu i Partisë Demokrate ka mbërritur paraditen e sotme në Prokurorinë e Tiranës.Ai është thirrur nga organi i akuzës si i pandehur.Shkaku mësohet të...

Nis zyrtarisht procesi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Taulant Balla i shkon deri në fund kësaj detyre.

Partia Socialiste nis pa humbur kohë procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.Ditën e sotme kreu i grupit parlamentar te PS-se, Taulant Balla ka...

I vejnë zjarrin KZAZ-së në Shkodër, arrestohen 5 persona, në mes tyre edhe dy police

Me përplasje të forta mes qytetarëve edhe policisë është nisur mëngjesi i sotëm në Shkodër.Materialeve të cilat supozohej të përdoreshin për zgjedhjet e datës...

Tensione në KZAZ në Kavajë, nënkryetari i bashkisë përplaset me policinë

Një mëngjes i nisur me plot tensione në Kavajë ditën e sotme. Protestues të shumtë janë mbledhur pranë KZAZ-ve edhe kërkojnë lirimin e ambienteve. “Protesta do...

E fundit, Saimir Tahiri mbërrin në Gjykatën e Krimeve të Rënda me një kërkesë të veçantë

Ka mbërritur mëngjesin e sotëm ish-ministri Saimir Tahiri në  Gjykatën e Krimeve të Rënda.Pritet që ai të kërkojë tek gjykata një gjykim të shkurtuar.Bëhet...

Po punonte për të rregulluar çatinë, bie nga lartësia dhe humb jetën emigranti shqiptar

Një njoftim nga policia greke është bërë në lidhje me vdekjen e një shqiptari në  Fthiotida ditën e djeshme.Emri i viktimës ende nuk është...

Plagosi fëmijën 6 vjeçar  me kallash, arrestohet menjëherë autori

Është realizuar arrestimi i  Jetmir Koxherrit, 27 vjeç.Si dhe i është sekuestruar arma tip “kallashnikov”.Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Bulqizës.Gjithçka filloi me një...

TOP AUTHORS

9471 POSTS0 COMMENTS
22476 POSTS0 COMMENTS
5359 POSTS0 COMMENTS
8332 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS
- Advertisment -

Most Read

Moti për ditën e premte, 30 tetor

Gjatë ditës së premte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Ndahet nga jeta kompozitori Avni Mula/ Dedikimi prekës nga e bija: “Fluturoi në Valsin e Përjetësisë”

Ndahet nga jeta në moshën 92-vjeçare këngëtari dhe kompozitori i shquar Avni Mula.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija,...

Infektohet mjekja në Elbasan, tre infermiere karantinohen, s’ka tampone

Infektohet me koronavirus një mjeke infeksioniste në spitalin rajonal ‘ Xhaferr Kongoli” Elbasan, Anjeza Dajlani. Sipas të dhënave të para mësohet se...

Jozefina Topalli flet për aventurën e re: “Pse i hyra kësaj rruge”

Nga Jozefina Topalli*Jam ndjere e emocionuar kur nje grup te rinjsh me ftuan te ishim bashke per nje kauze te forte e patriotike.Kisha kohe...