Atentati ndaj Ylli Ibrahimit në Milot, zbulohet lidhja e 45 vjeçarit me Ervis Martinaj

Të tjera detaje janë zbardhur nga atentati që iu bë ditën e djeshme Ylli Ibrahimit, i cili mbeti i plagosur. Raportohet se ai është krahu i djathtë i Ervis Martinajt.

Dyshohet se atentati i djeshëm është një vazhdim i ngjarjeve më të rënda, i vrasjes së Santiago Malkos dhe i Bujar Likës më 30 maj 2020.

Ibrahimi u qëllua me disa plumba në këmbë, ndërsa do të merret në pyetje nga policia. Disa persona janë shoqëruar në polici mbi këtë atentat.

Dy persona të maskuar me motor dje kanë qëlluar me breshëri plumbash kundrejt 45 vjeçarit në Milot. Për fat të mirë, nuk pati viktima por Ibrahimi mbeti i plagosur.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.