Asensio i papërmbajtshëm, Reali kalon në avantazh (VIDEO)

Bayern Munich dhe Reali i Madridit luajnë aktin e parë gjysmëfinal të Champions League.

Një takim që do të zhvillohet në mitikun”Allianz Arena” ndërsa të dyja ekipet startojnë me lojtarët më të mirë, duke treguar se do të hyjnë në fushë me qëllimin e vetëm, hapin e parë drejt finales së Kievit.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, me Kimmich që zhbllokoi shifrat në minutën e 28-të ndërsa Marcelo në të 44-t bëri gjithçka mirë për të vendosur baraspeshën.

“Live” të gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

75′ Zevendesim ne radhet e Bayern. Martinez i le vendin Tolissos.

71′ Ronaldo tund rrjeten. Anulohet goli, pasi luzitani e mori topin me dore.

67′ Zevendesim tek Reali. Benzema futet ne vend te Carvajal. 

57′ Kundersulm i shpejte i Realit. Asensio mposht Ultreich pas asistit te Lucas

52′ Nderhyerje  e rrezikshme ndaj Varane. Karton i verdhe per Ribery.

46′ Zevendesim tek Reali. Isco i le vendin Asensios.

46′ Nis pjesa e dyte

45+2′ Mbyllet pjesa e pare.

45′ Akordohen 2 minuta shtese.

44′ Silure e Marcelo. Topi perfundon ne rrjete. 

42′ Bayern serisht ne sulm, goditja e Muller devijohet ne kendore nga Ramos.

41′ Krosim i Kimmich nga kendi, godet Hummels. Sfera perfundon shume prane kuadratit

34′ Rast i mire per Ribery. Francezi nuk kordinohet dot dhe Navas tregohet deciziv.

33′ Zevendesim i detyuruar tek Bayern. Boateng le fushen i demtuar, futet Rudy.

28′ Kundersulm vrases i Bayern. Goditja e Kimmich perfundon ne rrjete. 

23′ Goditje potente e Carvajal ne hyrje te zones. Ultreich i gatshem.

18′ Rafinha tenton te befasoje nga larg. Pret Navas ne pozicion

8Zëvendësim i detyruar tek Bayern. Del Robben në lojë Alcantare

6′ Dëmtohet Robben.1′ Nis takimi në “Allianz Arena”

Formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Ulreich; Kimmich, Hummels, Boateng, Rafinha; Martinez, James , Muller; Robben, Ribery, Lewandowski

Real Madrid : Keylor Navas; Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Lucas Vázquez, Cristiano Ronaldo.

TE FUNDIT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...