Arti në zi, humb jetën artisti dhe humoristi i njohur shqiptar

Mëngjesin e sotëm, gazetari Gjergj Marku, ka dhënë një lajm të trishtë. Artisti dhe humoristi nga Mirdita, Mark Reçi, ka ndërruar jetë.

Ai për vite me rradhë i ka dhënë artit dhe kulturës mirditore një dimension tjetër. Gazetari ka bërë një postim ngushëllues për të në rrjetet sociale.

 “Mark Reçi, sot kaloi n’at jetë, por  iku ndryshe nga të tjerët, me atë humorin e tij te rrallë, sepse dhe ikjen e mori po me humor. Padyshim mbetet një nga artistët më të spikatur të humorit në Mirditë, per dekada të tëra. Nje nga ata humorista pa diplomë, por me diplomën e dhuntisë, që do e kishin lakmi sot shoë-t e mëdha në ekranet kombëtare.

Pos si humorist, Marku qe artist i nje dimensioni të gjerë, edhe si instrumentist me bandën frymore apo orkestra të tjera” shkruan gazetari Marku.

“Pushofsh ne paqe, po me humor, artist i madh i koheve te veshtira” e mbyll ai.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...