Artan Hoxha ironizon keq qeverinë lidhur me vendimin e maskës: “Nga nesër vendosni maskat, s’ka rëndësi çfarë lloj janë por mjafton ta …”

Gazetari investigativ Artan Hoxha ironizon vendimin e qeverisë për vendosjen e maskës me detyrim nga dita e djeshme.

Teksa poston një kolazh fotografish me “gangsterë të maskuar”, Hoxha thotë se nuk ka rëndësi për çfarë lloj maske bëhet fjalë, por të lahet pas përdorimit në 65 gradë celcius.

Gazetari Hoxha ditët e fundit ka postuar një seri fotografish dhe video që tregojnë parcela të mëdha të mbjella me kanabis në vendin tonë.

Ja çfarë shkruan ai në rrjetet sociale:

“Mbani frymen njerëz…

Nga neser, 15 tetor 2020, qytetare, nenpunes, pensioniste,…

kriminelë, grabites, hajdutë me levë hekuri apo me kostum qeveritari, vrases me pagese apo me klering etj, keni te drejte ta vendosni masken sapo te dilni nga dera e shtepise..

Nuk ka rendesi nese e keni maske Gucci, maske pambuku, maske leshi, apo çorape grash te pershtatura si maske.

Rendesi ka, qe pas perdorimit te maskes, ta lani ne temperature 65 grade, qe te keni mundesi ta perdorni serish…

E gjithe kjo, mundesohet nen kujdesin e veçante te kryeministrit te Shqiperise, ne bashkepunim me Komitetin Teknik te Eksperteve anti-Covid-19

Kot me pyet, po takimet elektorale per zgjedhjet e 25 prillit 2021, si do t’i mbani?! Sepse me maske, mund te infiltrohen militantet e partise kundershtare dhe tu prishin takimin

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...