Arrestohet në doganë Fjolla Morina, shokuese çfarë i gjeti policia në çantën e dorës

Fjolla Morina është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Mirëpo, policia ka zbuluar së fundmi se ajo është ndaluar në pikën kufitare të Morinës.

Në makinën tip “Audi” të Fjollës është gjetur një armë zjarri. Fjolla udhëtonte me shtetasit F. M dhe F. S, banues në Kosovë dhe në Belgjikë.

Gjatë kontrollit të makinës, është zbuluar se Fjolla mbante në çantën e dorës një armë zjarri tip “Zoraki” me 23 fishekë. Në bagazhin e mjetit u gjet një pistoletë që në dukje dyshohej si lodër çakmak.

Fjolla është arrestuar, si dhe shtetasit F. M, 29 vjeç dhe F. S, 29 vjeç. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e diel, 25 tetor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Kim Jong Un ka ekzekutuar gruan e tij? Bashkëshortja e diktatorit prej 9 muajsh e zhdukur

Ri Soll-ju është bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Prej 9 muajsh ajo nuk është shfaqur më në...

E trishtë/ Foshnja e porsalindur infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Palermo të Italisë. Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj...

Vidhet llogaria në Twitter e Trump, e pabesueshme sa të thjeshtë e kishte fjalëkalimin presidenti

Llogaria në Twitter e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është hakuar së fundmi.Ka qenë...