Monday, October 26, 2020

Ambulanca përplaset me BMW në Sarandë, plagoset rëndë infermierja

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mëngjesin e sotëm. Një infermiere me inicialet A. R, 57 vjeçe, ka mbetur e plagosur rëndë.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm në lagjen nr. 3 në Sarandë. Infermierja ndodhej brenda në ambulancë për të marrë një pacient.

Por ambulanca është përplasur me një makinë tip “BMW x5” me targa angleze. Si pasojë, infermierja 57 vjeçare dhe drejtuesi i mjetit me të cilin u përplas ambulanca, janë plagosur.

Si pasojë e plagëve të rënda që ka marrë, infermierja është nisur me helikopter drejt Spitalit Ushatarak. Ndërkohë drejtuesi i mjetit me targa angleze po mjekohet në Sarandë.

Drejtuesi i BMW është shtetasi K. K, 24 vjeç, banues në Sarandë. Dy të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...

“Shkarravina që bëjnë si moderatore”, zbulohet për kë prezantuese e kishte ironinë Ori Nebiaj

Ditën e dielë, moderatorja Ori Nebiaj bëri një status thumbues ndaj një moderatoreje. Ajo nuk përmendi emër në këtë status.