Alarmante situata në vend, infektohet me koronavirus mjeku i urgjencës së Traumës

Është përkeqësuar situata nga koronavirusi në vendin tonë. Së fundmi, një mjek i urgjencës së Traumës ka dalë pozitiv me Covid-19.

Raportohet se mjeku ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me pacientët e infektuar. Përpara tij, edhe një infermier i Traumës u konfirmua pozitiv me koronavirus.

Stafi mjekësor i Traumës ndërkaq ka kërkuar një tamponim të gjerë në rradhët e personelit të tyre mjekësor.

Disa ditë më parë humbën jetën nga koronavirusi dy mjekë shqiptar. Viktimat ishin mjeku i Urgjencës, Arjan Pushi dhe mjeku nga Puka, Hysni Shkjau.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...