Akuzat e Veliajt ndaj tij, Basha: “Një vemje që do e padis të hënën prapë”

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka dalë në një konferencë për mediat sot. Prej andej, Basha e ka cilësuar Ramën si një ‘gjobëvënës’.

Ai u ka garantuar shqiptarëve se kur PD të vijë në pushtet, të gjithë politikanët që janë të përfshirë në aferën e inceneratorëve, nuk do shpëtojnë nga ndëshkimi.

Ndërkaq, Basha është pyetur lidhur me akuzat që kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë ndaj tij. Ky i fundit ka thënë se PD është kthyer në një bandë gjobëvënëse që duhet të hetohet nga SPAK dhe se kryetari ka shitur kauzat politike për vilat dhe para.

“Për të tre gënjeshtrat e vemjes që bëhen për të shmangur vëmendjen nga aferat e tij dhe të shefit të tij është dorëzuar padi në prokurori”, tha Basha.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...