Friday, September 18, 2020

Aksident fatal/ Përplasen dy avionët në ajër dhe humbin jetën 7 persona, mes tyre zyrtarë të shtetit

Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur në Alaska, ku dy avionë janë përplasur në ajër. Si pasojë, kanë humbur jetën 7 persona.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në aeroportin e  Soldotnas, një qytezë që ndodhet në Gadishullin Kenai.

Një prej viktimave është edhe ligjvënësi amerikan Gary Knoop. Ai ka qenë anëtari republikan i Dhomës së Përfaqësuesve të shtetit.

Knoop ka qenë duke pilotuar i vetëm njërin avion, ndërsa në tjetrin ndodheshin 6 persona në bord. Këta të fundit ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Në bordin e avionit tjetër viktimat janë: piloti Gregory Bell 57 vjeç, David Rogers 40 vjeç, Caleb Halsey 26 vjeç, Heather Halsey 25 vjeç, Mackay Halsey 24 vjeç dhe Kirsten Wright 23 vjeç. Autoritetet ende janë duke hetuar shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...

I rrethuar plot me njerëz, Pipero shpallet “Qytetar Nderi” (Pamje nga ceremonia)

Qyteti i Skraparit, vendi ku u lind dhe u rrit Doktor Pëllumb Pipero, e nderoi sot mjekun e shquar me titullin e lartë “Qytetar...