Monday, October 26, 2020

Aksident fatal në Peqin, humb jetën babai i ish kryetarit të komunës

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar pak më parë në Peqin. Si pasojë e përplasjes së fortë, ka humbur jetën një person.

Incidenti ka ndodhur në vendin që njihet ndryshe si Kryqëzimi i Gjoçajve. Një automjet tip “Mercedez Benz” ka përplasur për vdekje një person që po udhëtonte me motor.

Raportohet se viktima është 77 vjeçari Xhelal Toli. Ky i fundit është babai i ish kryetarit të Komunës Gjoçaj, Isuf Tolit.

Policia dhe grupi hetimor janë nisur drejt vendngjarjes për të hetuar mbi rrethanat e aksidentit që rezultoi fatal.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Viojnë ndëshkimet ndaj qytetarëve që s’vendosin maska, 644 gjoba përfshirë pasagjerët në makina

Policia e Shtetit vijon të vendosë masa administrative ndaj qytetarëve që nuk vendosin maska, përfshirë këtu dhe pasagjerët që nuk kanë lidhje familjare me...

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...