Aksident fatal në Korçë/ Po lëvizte me karrocë me kalë në rrugë, përplaset për vdekje 70 vjeçari

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar ditën e sotme në aksin nacional Korçë-Kapshticë. Incidenti ka ndodhur rreth orës 05:35.

Shoferi i mjetit tip “Volkswagen”, Ervin Gega, 27 vjeç, ka përplasur për vdekje një 70 vjeçar. Viktima, Hekuran Ramo, ishte duke lëvizur në rrugë me një karrocë me kalë.

Kur karroca ndodhej në mes të rrugës, kafsha u tremb dhe u kthye pas, duke i dalë para automjetit që po kalonte aty. Nga aksidenti është plagosur edhe kali.

Ervin Gega është shoqëruar në spital për kontroll mjekësor. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa aksi nacional Kapshticë-Korçë është bllokuar.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...