60-70 milionë euro për ndërtimin e spitalit të Fierit, përfaqësuesi turk zbulon sa njerëz do punësohen

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Fier me një përfaqësues turk për projektin e ndërtimit të spitalit të Fier. Përfaqësuesi turk u shpreh se spitali pritet të kushtojë 60-70 milionë euro.

Ai ka thënë se spitali do të mbarohet për 3 muaj, që është edhe një sfidë e madhe. Puna sipas tij do të fillojë që nesër.

Gjithashtu, kryeministri Rama e ka pyetur përfaqësuesin turk se sa njerëz do të punohen aty. Pritet që minimumi i të punësuarve të jetë 1200 persona.

“Ne presim që të kushtojë rreth 60-70 milion euro. Presim që në kulmin e vet të punës të kemi 1000-1200 punonjës minimumi këtu”, tha përfaqësuesi turk.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...