Tërmet me magnitudë 5.8

Tërmet me magnitudë 5.8 i shkallës rihter me epiqendër në Greqi pranë Kosturit është ndjerë në jug-lindje të Shqipërisë duke shkaktuar lëkundje të forta të tokës në Korçë.

Lëvizja sizmike është regjistruar në orën 22:45 dhe ka zgjatur disa sekonda.

Tërmeti ka shkaktuar frikë te qytetarët, që kanë dalë nga shtëpitë, paraprakisht nuk raportohet për dëme.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisment -

ME TE LEXUARA