Wednesday, September 23, 2020

Elvana apo Arilena për Eurovizion? Kelvi Kadili: “Nuk është festivali i zërit”

Kelvi Kadili ka qenë së fundmi i ftuar në emisionin “Thumb On”. Prej andej, ai ka folur për Festivalin e Këngës në RTSH, ku fitoi Arilena Ara.

Kelvi ka treguar se e ka shumë qejf Elvana Gjatën dhe se ajo e meritonte fitoren. Sipas tij, Elvana ka një këngë me ritme ballkanike që do e përfaqësonte mirë Shqipërinë.

“E kam shumë qejf Elvanën, Arilenën e dëgjova në finale shumë bukur. Mendoj se do kishim përfaqësi më të mirë më Elvanën sesa me Arilenën. Jo sepse mendoj se është koti, por më duket paksa si versioni i “Qaj” i Rona Nishliut. Shaj e ka kjo, Qaj ajo, ajo ulëret, ka nota të larta shumë bukur.

Por le të themi se nuk është festivali i zërit. As Elena Paparizou nuk ka pas ndonjë zë me Number One. Është këngë ballkanase dhe Eurovizioni nuk ështtë ndonjë kompeticion aq prestigjoz sa e bëjmë ne. Përsa i përket Alketës mendoj që pati momente që nuk e dëgjoja se çfarë thoshte, por është prezantuesja më e vjetër dhe më e mirë që unë e vlerësoj shumë. Ok ajo këndoji shumë, por në fund të ditës mirë i këndoi. Show po bënte edhe nëse foli më shumë se seç duhet, për atë paguhet”, u shpreh Kelvi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...